kuruyan tütünü nemlendirmek

        

kuruyan tütünü nemlendirmek

www.adiyamantutunevi.net internet sitemizden almış olduğunuz Adıyaman tütünü veya Çelikhan tütünü aldınız. Önce tütün nemini alındıktan sonra (tütün nemi nasıl alınır adlı makalemizi okumak için tıklayınız ) belli bir süre tütünü size tavsiyemiz temiz, kuru vakumlu bir cam kavanozda saklamak olacak.

1.Yöntem Daha sonra eğer belli bir süre aralığında içtiğiniz tütün kurudu ise ve artık içimi eskisi gibi değil de farklı bir tat vermeye başladı ise tütünü atmanıza gerek yoktur. Bunun için kuruyan tütünü nemlendirmeniz gerekecektir. Bunun için sprey aparatı olan veya Cam sil ucunda suyu püskürten bir aparat ile tütüne iki defa bu aparatlar ile suyu serpmeniz gerekecektir.  Daha sonra tütün saklama kabının kapağını kapatıp 2 veya 3 gün süre zarfında bu nemin dağılmasını beklemek olacaktır.

2. Yöntem ise daha farklı ve daha güzel bir yöntem olarak görülüyor. Tütün saklama kabının içine kabuklu meyvelerden portakal, mandalina kabuklarını saklama kabının içine koyup 1 veya 2 gün beklemek olacaktır. Böylelikle kuruyan tütün hem nemlenecek hem de doğal bir kokuya sahip olacaktır. Portakal kokulu bir tütün kokusu çıkacaktır ve içimi daha güzel olacaktır. 

Yaptığınız bu yöntemler ile tütünleriniz eski içime sahip olacak ve eski tadını bulacaksınız. Beğenerek içtiğiniz tütün artık eskisi gibi sarıp içebilirsiniz. Tütün nasıl doldurulur, tütün nasıl sarılır adlı makalemizi okumak için tıklayınız

 

Bu yöntemleri uyguladığınızda tütün yumuşatma ve tütün içimini düzeltmiş olursunuz. Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz herhangi bir işlemde bizi arayabilir ve Adıyaman tütünü ile ilgili işlemler için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

ADIYAMAN TÜTÜNCÜLER DERNEĞİ

ZEYNEL ÇELENK 

DERNEK BAŞKANI

0(507)399 86 00