İyi tütün nasıl anlaşılır

        

İyi tütün nasıl anlaşılır

Sigaradan tütüne geçen bir çok kişi farkında olmadan aldığı tütünü kaliteli olarak görüp buna göre hareket etmektedir. Her zaman için yüksek kalitede tütün arayışı da devam etmektedirler. İçtiğimiz yetiğimiz tattığımız her şeyde kalite arayışımız devam ediyor. Bundan dolayı sizlere iyi ütün nasıl anlaşılır diye soran ve merak eden tütün tiryakilerine yardımcı olmaya çalışacağız.

Öncelikle tütün aldığınız yerin temizliğine dikkat etmeli ve eğer mahalle arasında bile tütün alıyorsanız dükkânın temizliğine bile dikkat etmeniz gerekir. Çünkü dükkândaki toz toprak ve kirler de direk veya dolaylı olarak tütüne teneffüs eder ve buda tütünün kalitesinin bozulmasına sebep olur.

Ayrıca aldığınız kıyılmış tütün olan Adıyaman tütünü elinize bir avuç kadar alıp biraz yakından bakın tütün dışında farklı maddeler görünüyor mu diye kontrol etmelisiniz.

Ayrıca alacağınız tütüne koklayarak farklı bir asit kükürt gibi katkı maddesi renk veren ek ilaçların kokusu yani tütün kokusu dışında tütün var ise buna da dikkat etmelisiniz.

Bunların dışında tütünde hiçbir farklılık yok tütünü aldığınız ve iki gün içtikten sonra balgam yapmaya başladı veya boğazı yakmaya başladı ise bilin ki aldığınız tütün ilaçlıdır.